Powerbank solarny czy mata fotowoltaiczna?

Choć na pierwszy rzut oka wydają się podobne, są to 2 zupełnie innego rozwiązania.

👉 POWERBANK SOLARNY
To konwencjonalny #powerbank, który DODATKOWO został wyposażony w ogniwo fotowoltaiczne, które jest ALTERNATYWNYM sposobem jego ładowania.
Na co dzień taki powerbank szybko naładujemy kabelkiem, z gniazdka sieciowego.
Wbudowany panel solarny pozwoli nam go również awaryjnie podładować energią słoneczną, kiedy nie mamy dostępu do gniazdka, choć to nie jest główny sposób jego ładowania.

👉 MATA FOTOWOLTAICZNA
Zasilana jest TYLKO I WYŁĄCZNIE energią słoneczną i nie posiada żadnej baterii do magazynowania prądu.
Bezpośrednio możesz nią ładować smartfon lub inne urządzenie mobilne przy czym, z uwagi na zastosowanie znacznie większych i mocniejszych ogniw fotowoltaicznych, jest to znacznie szybsze niż w przypadku powerbanka solarnego.
Do maty solarnej można również podpiąć tradycyjny powerbank do wygodnego magazynowania wytworzonej energii.

Co wybrać❓

☀ Jeżeli potrzebujesz na co dzień powerbanka i czasami, awaryjnie chciałbyś się posiłkować energią słoneczną to oczywiście powerbank solarny jest dobrym rozwiązaniem.

☀ Jeżeli potrzebujesz alternatywne źródło zasilania podczas długich wypraw w teren, pod namiot, lub wybierasz się na żagle, z dala o tradycyjnych źródeł zasilania, koniecznie wybierz matę fotowoltaiczną i najlepiej uzupełnij ją jeszcze o tradycyjny powerbank.

Holenderska marka Xtorm posiada w ofercie pełną gamę wysokiej klasy rozwiązań outdoorowego zasilania mobilnego, w tym także powerbanków oraz mat solarnych wykorzystującymi najwydajniejsze na rynku konsumenckim ogniwa fotowoltaiczne #SunPower®, które działają nawet przy zachmurzonym niebie!

Wyłączny Dystrybutor na Polskę: K-Consult Sp.  z o.o.

Zapraszamy do współpracy:

Sklepy Internetowe i punkty sprzedaży:
👉 sprzętu outdoorowego
👉 akcesoriów podróżnych
👉 sprzętu turystycznego

Agencje marketingowe i platformy lojalnościowe.

 

%d bloggers like this: